Cosmostation.com

Saçlarımızı Ne Sıklıkla Yıkamalıyız?

Saçlarımızı ne sıklıkta yıkamamız gerektiği sorusu, güzellik ve bakım dünyasında uzun bir süre tartışılmıştır. Modern şampuan ilk olarak 20. yüzyılın başlarında kullanılmış ve güzellik uzmanları kadınların iki haftada bir saçlarını yıkamasının ideal olduğunu söylemişlerdir. Bununla birlikte, 1970'lerde saçları her gün yıkamak bir alışkanlık haline geldi. Siz de saçlarınızı ne sıklıkla yıkamanız gerektiğini bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz! Bugün sizlerle, saç yıkamanın inceliklerini paylaşacağız.

Genel olarak, saçlarınızı her iki üç günde bir yıkamanız idealdir. Bununla birlikte, bu sayı saç tipine göre değişebilir. Herkesin saçları birbirinden farklıdır ve saçınızın ne sıklıkla yıkamanız gerektiğine saç tipinize göre karar verebilirsiniz.

·         İnce, düz saçların daha sık yıkanması gerekir çünkü yağlar saçta daha kolay hareket eder.

·         Kıvırcık saçları olan insanların saçlarını sık sık yıkaması gerekmez, çünkü saç dipleri kolayca yağlanmaz.

·         Yaşam tarzınızı da dikkate almalısınız. Sık sık egzersiz yaparsanız, daha sık saçlarınızı yıkamanız gerekir. Ter, gözeneklerinizi tıkayabilir ve saçınızın yağlı ve kirli görünmesine neden olabilir.

·         Çok nemli bir iklimde yaşayanlar saçlarını daha sık yıkama ihtiyacı hissedebilirler.

Saçlarınızı Nasıl Yıkamalısınız?

Saçlarınızı doğru yıkamak, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanın anahtarıdır. Doğru saç yıkama için şu beş adımı izleyin:

  • -  Saçlarınızı her zaman ılık suyla yıkayınız. Sıcak duşlar harika hissetmekle birlikte, aslında saçları kurutarak saç rengini soldururlar. Ayrıca duş su filtresine biraz yatırım yapmayı düşünebilirsiniz, bu da sudaki klor gibi saçlara zarar veren kimyasalları ortadan kaldıracaktır.
  • -  Parmaklarınızın ucuna bir miktar şampuan dökün, saç derisine ve köklerine yavaşça masaj yaparak uygulayın. Masaj, kafa derisindeki birikmiş kiri temizlemek için idealdir. Saç derisi masajı, kan dolaşımını artırır ve saçların büyümesine yardımcı olabilir.   
  • -  “Köpük, durulama ve tekrar şampuanlama” eski tavsiyesi yanlıştır. Saçlarınızı yıkarken, genellikle sadece bir kez şampuanlamanız gerekir.
  • -  Saçın yeterince nemlendiğinden emin olmak için her zaman Kerastase Elixir Ultime Oleo Complexe Saç Kremi gibi yüksek kaliteli bir saç kremi kullanın. Argan yağı, mısı tohumu, kamelya yağlarının mükemmel karışımından oluşan Elixir Ultime Saç Kremi, tüm saç tipleri için kullanılabilir. Hafif çiçek notaları ve canlandırıcı meyve kokularının hassas dengesi tüm gün boyunca saçınızda kalır. Hasarlanmış ve bakıma ihtiyaç duyan saçları onarır ve yeniden hasar görmesine mani olur. Hücre yenilenmesini destekleyerek saçların yapısal bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur. Fön ve şekillendiricilerin saça zarar vermesini engeller. Saçları besleyerek kimyasal işlemlerin zararlarını ortadan kaldırır.
  • -  Ürün birikmesini ve kafa derisi tahrişini önlemek için saçı iyice durulayın. Ayrıca, saç kütikülünü kapatmak için saçlarınızı en son soğuk suyla yıkamanızı öneririz.

 

Paylaş


Tel: 0212 249 98 77

Gsm: 0553 945 47 44

Adres: İstiklal Caddesi Balo Sokak No: 25 Beyoğlu-İstanbul

Cosmostation.com © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

ödeme yöntemleri