x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Bakım Zamanı: Yıpranmış Saçlar İçin Bahar Bakımı
22.01.2023

Bakım Zamanı: Yıpranmış Saçlar İçin Bahar Bakımı

Virüs, karantina, grip, maske, sosyal mesafe derken koca bir kışı geride bıraktık. Çiçeklerin açması, havaların ısınması, doğanın canlanması ile baharın gelişine şahitlik ediyoruz. Sıkıcı ve durağan kış mevsiminden sonra bu bahar bize ilaç gibi gelecek! Siz de çiçekler gibi açarak bahara girmek istemez misiniz? Saçlarınızı bahara hazırlamaya ne dersiniz? Kış boyunca saç kurutma makinelerinden, çok sıcak suyla yıkanmaktan, soğuk ve nemsiz ortamlarda bulunmaktan, kaloriferli ortamlardan ve bere takmaktan yıpranan saçlarımızı göz ardı etmemeli ve bahara girdiğimiz şu günlerde gereken bakımı yapmalıyız. Bugün saçlarınızı bahar çiçeği gibi güzelleştirecek ipuçlarını derledik.

1- Kırıkları Aldırın

Kış sezonu bitimi, yaz sezonu öncesi saçlarımızdaki kırıkları aldırmak için en ideal dönemdir. Eğer saçlarınızın kış sonrası biraz canlanmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, kuaförünüzle yakın zamanda bir randevu ayarlamalısınız. Baby Face Hair & Beauty ekibinden randevu alın ve yüz tipinize yakışacak saç kesimini uzman yardımıyla belirleyin. Hasarlı uçlarından kurtulan saçlarınız daha sağlıklı olacak ve kullandığınız bakım ürünlerinden çok daha yüksek verim alacaksınız.

2- Maşa ve Föne Biraz Ara Verin

Saçlarınızı beslemeye ve onarmaya başlamışken, maşa, düzleştirici, fön makinası gibi yüksek ısılı şekillendiricilerden biraz uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Hazır havalar ısınmışken, saçlarınızı fön makinesiyle kurutmak yerine kendi kendine kurumaya bırakın. Fakat yine de bu şekillendiricileri kullanmaktan vazgeçemiyorsanız, öncesinde mutlaka saçınıza bakım yağı ya da fön öncesi sütü uygulayın. Saçınızdaki ısı-nem dengesini korumak için Morphose Milk Therapy Fön Sütünü mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz! 

3- Doğru Saç Bakım Ürününü Seçin

Saçlara kış boyunca kaybettiği nemi geri yüklemek önemlidir. Kurumaya meyilli saçlar için özel tasarlanmış Davines NouNou serisi ihtiyacınız olan bahar bakımını sağlayacaktır. Bu seri eşsiz besleyicilikte bir bakım sunarak kuru saçları dokunulası bir yumuşaklık ve parlaklığa kavuşturur. Minimalist tasarımlı bu seri içeriğindeki kiraz yağı, Omega 6 yağ asitleri ve A,B,C vitaminleri ile saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi ve diğer tüm besinleri sağlanarak saçlarınızın kuruyarak dökülmesi engeller. Saçlarınızın başta güneş olmak üzere tüm çevresel faktörlere karşı korur. Üstelik, temiz içeriğe ve mis gibi bir kokuya sahiptir. Saçınıza zarar vermeden saç bakımınızı sağlar. Boyalı ve kimyasal işlem görmüş saçlar için uygundur. Davines NouNou onarıcı şampuan ve saç bakım maskesini saç bakım rutininize dahil ederek kurumuş saçlarınıza ikinci şansı verebilirsiniz! NouNou serisinin 2015 yılında Allure dergisi tarafından “Yıpranmış Saçlar İçin En İyi Ürün” olarak seçildiğini de unutmadan ekleyelim.

4- Soğuk Suya Alışın

Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamak saç derinizi haşlar ve yararlı bileşenleri söküp alır. Ayrıca sıcak suyun etkisiyle saç diplerinizdeki gözenekler büzülür ve daha az oksijen alır. Bizim önerimiz havalar ısınmışken saçınızı ılık, hatta mümkünse soğuk suyla yıkamanız. Saçlarınızdaki değişime şaşıracaksınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.